Aktualności i ogłoszenia

W dniu 22 września bieżącego roku grupa 24 Mieszkańców z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kochcickiej 14 oraz Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej pod opieką instruktorów kulturalno-oświatowych zorganizowała akcję „Sprzątania Lublinieckich Lasów” . W współpracę z podopiecznymi z Kochcickiej włączyło się Nadleśnictwo Lubliniec ,które to wyznaczyło teren działań przy parkingu rowerowym oraz leśniczówce za obwodnicą . Celem głównym przeprowadzonej akcji było zwrócenie uwagi mieszkańców Lublińca na problematykę osób niepełnosprawnych z naszego powiatu . Osoby sprzątające przez swoją pracę chciały udowodnić ,że są wartościowymi ludźmi dbającymi o swój wizerunek oraz ,że są zdolni do poświeceń dla dobra lokalnej społeczności . Prawdą jest ,że zdarzają się incydenty z udziałem osób niepełnosprawnych ale są to pojedyncze przypadki niereprezentatywne dla całej grupy ,a biorący w akcji podopieczni stanowczo się od nich odcinają i je potępiają . Dla pracowników DPS-ów oczywistym jest ,że ludzie niepełnosprawni są wyjątkowo wrażliwi chętni do pomocy ,a odpowiednio ukierunkowani zdolni do osiągania niesamowitych celów .

Kolejnym celem zorganizowanej akcji było zadbanie o środowisko naturalne naszego powiatu oraz edukacja ekologiczna . Lasy szczególnie narażone są w okresie jesiennym gdy zjawiają się grzybiarze . Ważnym jest by pamiętać ,że lasy są naszym wspólnym dobrem ,a obowiązkiem każdego z nas jest dbanie o nie .

Zorganizowane przedsięwzięcie było pierwszą tego typu inicjatywą mieszkańców Domu Pomocy Społecznej ale z pewnością nie ostatnią . Wiosną 2018r. nasi podopieczni wraz z instruktorami planują organizację kolejnych edycji sprzątania w które postarają się włączyć podopiecznych z innych DPS-ów z naszego powiatu.

Dnia 02.07 br. zorganizowany został wyjazd do zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Lelowie na „Piknik Rodzinny” który odbywał się w klimatach kultury żydowskiej .
Piknik rozpoczęła uroczysta msza św. a po zakończeniu nastąpiło oficjalne przywitanie przybyłych gości.
Na naszych mieszkańców czekała moc atrakcji takich jak loteria fantowa , występ zespołu ludowego ziemi Lelowskiej , występ grupy kabaretowo-wokalnej „Mirek Grajek” . Gospodarze przygotowali wspaniały poczęstunek a nasi mieszkańcy odwdzięczyli się szczerym uśmiechem dobrą zabawą oraz przygotowanym wcześniej tradycyjnym żydowskim wypiekiem ,który na zakończenie został podarowany na ręce pani dr.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom oraz całemu zespołowi Domu Pomocy Społecznej w Lelowie za zaproszenie oraz gościnę 

Dnia 03.06.br. grupa mieszkańców naszego Domu wzięła udział w spotkaniu integracyjnym z okazji „Dnia Otwartego” w Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta”.

Po raz kolejny mieliśmy okazję zobaczyć i usłyszeć piosenkarkę panią Bernadetę Kowalską .

Jej występ porwał do zabawy wszystkich zgromadzonych.

Na ten dzień gospodarze przygotowali również występ artystyczny grupy pt. „Młodzi Sercem i Duchem” , przedstawiając spektakl pt. „Wesele” . Na pikniku nie zabrakło dobrego urozmaiconego poczęstunku jak i różnorodnej muzyki . Pogoda i dobre nastroje dopisywały wszystkim obecnym .

Dziękujemy mieszkańcom oraz całemu  zespołowi DPS-u "Dom Kombatanta" za zaproszenie oraz gościnę 

© 2005-2017 - Dom Pomocy Społecznej (DPS) Lubliniec