SERCE WTZ DLA WOŚP

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i kadra włączyli się do akcji poparcia dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dniu 25 stycznia 2019 roku ze swoimi gorącymi sercami i wielką spontanicznością wyszli w mroźny dzień, aby przekazać swoje poparcie dla inicjatywy Fundacji WOŚP. Utworzone zostało duże serce przez uczestników trzymających w dłoniach czerwone i białe balony. Zdjęcie wykonano z okna trzeciego piętra naszego domu. Dlatego efekt był jeszcze większy i dodał tej inicjatywie prestiżu. W przyszłości uczestnicy warsztatów pragną mocno zaangażować się i włączyć w szereg działań związanych z orkiestrą. Na ten moment uczestnicy wyślą zdjęcie do siedziby Fundacji z życzeniami i wyrazami wsparcia.

Czytaj dalej...

Mamy sukces!

W listopadzie 2018 roku Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu ogłosił Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkolnej i na poziomie szkoły podstawowej oraz gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i dorośli. Nasz uczestnik Leon Samek z pracowni plastycznej pod kierunkiem terapeutki Joanny Łebek wziął udział w Konkursie i był w swojej kategorii wiekowej bezkonkurencyjny. Wykonał piękny witraż przedstawiający Świętą Rodzinę. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 12 grudnia 2018 roku podczas XX Powiatowego Wspólnego Kolędowania, które miało miejsce w siedzibie ośrodka. Nagrody wręczali Pani Dyrektor SOS Danuta Jakubiszyn oraz Starosta Powiatu Lublinieckiego Joachim Smyła.

Czytaj dalej...

Mikołaj 2018 rok.

W dniu 6 grudnia Warsztaty Terapii Zajęciowej odwiedził Święty Mikołaj. Przybył w asyście Anioła i Diabła , którzy mieli za zadanie rozliczyć każdego uczestnika z zadań wykonanych w minionym roku. Każdy mógł porozmawiać z Mikołajem i otrzymać drobny upominek. Radość była wielka,gdyż poczuliśmy magię zbliżających się Świąt . W podziękowaniu Mikołajowi za przybycie wszyscy odśpiewaliśmy kolędę,aby o nas nie zapomniał i dotarł do warsztatów za rok.

Iwona Kukowka

 

Lubliniec, 06.12.2018 r.

Czytaj dalej...

Konkurs Piosenki

W dniu 7 listopada 2018 roku uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej wzięli udział w V Między warsztatowym Konkursie Muzycznym pt. „ Pełni wdzięczności za dar niepodległości”, który odbył się w Domu Kultury w Koszęcinie. Repertuar związany był z setną Rocznicą Odzyskania Niepodległości i powstania Państwa polskiego. Pod kierunkiem terapeutki Pani Mirosławy Kucharskiej reprezentacja WTZ Lubliniec odniosła w tym Konkursie wysokie lokaty.
I miejsce w kategorii Zespół – Leon Samek, Paweł Owczarek, Adam Baron, Karolina Krzyczkowska, Cezary Boszke, Ewelina Gorzołka,Małgorzata Piełot, Anna Dudek. II miejsce w kategorii Duety- Karolina Krzyczkowska, Cezary Boszke. III miejsce w kategorii Solista- Cezary Boszke. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy udziału w konkursie.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

© 2005-2017 - Dom Pomocy Społecznej (DPS) Lubliniec